Yazar hakkında

H.Işın Özdemir

Bankacı anne babanın tek çocuğu olarak Ankara’da dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'ni bitirdi.  İ.Ü İşletme Fakültesi’nde Yönetim ve Organizasyon alanında master yaptı.

İş hayatına bankacılık sektöründe başladı.

Aynı dönemde iş hayatının yanı sıra İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü’nde doktora yapmaktaydı. Ancak aldığı ani bir kararla gerek iş gerekse akademik hayatında alan değişikliğine giderek yazın dünyasına adım attı.

Şiir, öykü, roman türlerinde kitapları bulunan Yazarın hayatında, sosyal sorumluluk her zaman ayrı bir yer buldu. Eğitim hakkından yararlanırken ekonomik ve sosyal koşullar bakımından güçlük yaşayan çocuk ve gençlerin mücadelesini kendi meselesi olarak gördü.  Kalemiyle eğitimle ilgili çeşitli projelere katkı sunarken 2001 yılında, “Ulusal Eğitime Destek” kampanyası kapsamında yolu YEKÜV'le kesişti. Gönüllü olarak başladığı Vakıf çalışmalarında uzun yıllar Yönetim Kurulu Üyesi, Kurumsal İletişim Koordinatörü, Eğitim Projeleri Yöneticisi, Üst Danışma Kurulu Üyesi gibi pek çok aktif görevi üstlendi. 2017 yılından bu yana YEKÜV (21. Yüzyıl Eğitim ve Kültür Vakfı) Başkanlığını yürüten yazar, Vakıf çalışmalarına yazar kimliğiyle de katkı sağlamıştır. Bunlardan en önemlisi Yeküv'de karşılaştığı olaylardan ve bursiyer öykülerinden esinlenerek kaleme aldığı " Geleceğe Dokunmak" adlı eseridir.

Eğitimin önemi hakkında sayısız köşe yazısı bulunan H. Işın Özdemir evli ve bir çocuk annesidir.